Ako správne vyberať obojky pre šteniatka?

Kto z vás v detstve ešte viac ako po rôznych hračkách, hojdačkách a detských šmýkačkách netúžil po malom rozkošnom šteniatku? Myslím, že tento sen sme v detstve snívali takmer všetci, niektorým z nás ho rodičia po neúnavnom prosíkaní splnili, iní si museli počkať až do dospelosti, aby si tento krásny sen splnili sami alebo ho možno práve teraz plníme svojim deťom. Nech je to už akokoľvek, kúpa šteniatka do rodiny je úžasná vec, ale aj ohromná zodpovednosť a preto skôr ako sa definitívne rozhodnete, zvážte dôkladne všetky pre a proti a aj to, či psíkovi dokážete naozaj zabezpečiť potrebnú starostlivosť a bezpečný domov už nastálo. Ak však už padlo definitívne rozhodnutie a šteniatko máte vybraté či dokonca doma už aj čerstvo nasťahované, bude potrebné zadovážiť mu niekoľko potrebných vecí, ako sú napr. obojky pre šteniatka, vodítko, peliešok, misky a pod.

obojky pre šteniatka

Obojky pre šteniatka sú nevyhnutnou súčasťou povinnej výbavy každého psíčkara.

Vyberáme obojky pre šteniatka

Niektoré šteniatka sú už s obojkom oboznámené, ale vo väčšine prípadov ich s nimi musíte zoznámiť práve vy – noví majitelia a tak vás čaká rozhodnutie vybrať ten správny obojok práve pre vášho malého nezbedníka. Poznáme rôzne druhy obojkov, ale asi najpoužívanejšie sú práve kožené, existujú však aj retiazkové či nylonové. Za veľmi vhodné obojky pre šteniatka sa považujú nylonové (napr. z paracordových laniek), ktoré sú ideálne pre menšie plemená a psíkov v raste, pretože sa dajú presne nastaviť na požadovanú veľkosť. Nylonové obojky pre šteniatka sú na začiatok a na prvé bežné prechádzky, kým psík nevyrastie, úplne postačujúce.

obojky pre šteniatka

Obojky pre šteniatka sa vyrábajú z viacerých materiálov.

Obojky pre šteniatka – zoznamujte s nimi psíka pomaly

Tak ako sa psík musí postupne oboznamovať s novým prostredím pri dovolenkách a cestovaní, je aj pre šteniatko nový domov spočiatku cudzím a neznámym prostredím. Doprajte mu preto potrebný čas (minimálne 2 až 3 dni), aby vás aj svoj nový domov lepšie spoznalo a obojky pre šteniatka začnite riešiť postupne a pomaly, napr. pri hre v domácom prostredí. Nie všetky šteniatka totiž obojky obľubujú, buďte preto trpezlivý.

Komentovať