Ako si vybrať šaty na svadbu?

Šaty na svadbu

Šaty na svadbu – vybrať si krátke…

Svadby sú jedinečné príležitosti, avšak tento pocit môže hosťom pokaziť nervozita z nesprávne vybraného odevu. Je pravdou, že nájsť dokonalé šaty na svadbu môže byť zložitejšie, obzvlášť ak je pevne stanovená téma svadby alebo ak je dress code uvedený na svadobnej pozvánke. Formálne oblečenie nemusí byť vždy vyžadované, obzvlášť ak ide o letnú svadbu v záhrade alebo v parku pri kaštieľoch.

Čo môže ovplyvniť náš výber?

Ak zvolíte elegantné šaty na svadbu, nikdy netrafíte vedľa. Zvoliť by ste si mali také, aby ste sa pohodlne cítili počas obradu ale aj počas zábavy. Svadby ktoré sa konajú v poobedňajších hodinách si nevyžadujú príliš formálne šaty. Sa navyše jedná o letnú svadbu vhodné sú jemné farebné látky a šaty ktoré by ste si obliekli aj na pláž. Vhodnosť šiat ovplyvňuje určite aj dĺžka. Ak sa musíte pýtať či sú vaše šaty na svadbu príliš krátke, pravdepodobne tomu tak bude. Kontrolným testom môže byť spustenie rúk k telu. Ak sa dočiahnete rukou stehno, šaty sú príliš krátke.

Šaty na svadbu prediskutujte s partnerom

Ak idete na svadbu s partnerom, poraďte sa čo si obliecť a aké šaty si máte vybrať. Páni majú väčšinou úlohu výberu ľahšiu ale aj v tu sa môžu zmýliť. Ak sa porozprávate so svojím partnerom môžete si byť istý tým čo si oblečie on a zároveň vám partner bude aj dobrým kritikom.

šaty na svadbu

…alebo radšej dlhé?

Bielej sa radšej vyhnite

Pokiaľ nie vyslovene stanovený biely dress code, šaty na svadbu v tejto farbe nevoľte. Biela je vyhradená pre nevestu a mali by ste sa vyhnúť tomu aby ste ju nechtiac zatienili. Pokiaľ je však téma svadby grécka a na pozvánkach je to zdôraznené, nebojte sa vyhovieť nevestinej požiadavke. Rovnako sa môže stať že svadobný pár bude vo výrazných farbách a budú si priať aby ich hostia boli všetci v bielom.

Komentovať