Ako si poradiť, ak vás čaká rekonštrukcia bytu?

rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcia bytu nie je jednoduchá záležitosť. Je preto lepšie zveriť ju do rúk odborníkom.

Každý interiér po určitom čase potrebuje určitú zmenu či dokonca kompletnú rekonštrukciu, pretože po rokoch používania sa všetko v domácnosti postupne opotrebuje a tak je nevyhnutná oprava a niekedy aj výmena. Ak teda potrebuje vaše súčasné bývanie zmenu alebo ste práve kúpili staršiu nehnuteľnosť, ktorá si vyžaduje rekonštrukciu, čaká vás náročná úloha, ktorá si žiada presný plán a dôkladný finančný rozpočet. Dôležité je hneď na začiatku vedieť, aká veľká zmena bude pre vaše bývanie potrebná a či vás čaká kompletná a radikálna rekonštrukcia bytu, alebo je potrebných len niekoľko menších úprav ako napr. vymaľovanie stien, výmena podláh či kuchynskej linky.

Rekonštrukcia bytu, pri ktorej sa bez odborníkov nezaobídete

Rekonštrukcia bytu, ktorá si vyžaduje radikálnejší zásah do samotnej konštrukcie, rozvodov či nosných stien (sem patrí aj vybúranie priečok v prípade dispozičných zmien v byte ako napr. prepojenie obývačky s kuchyňou alebo zväčšenie obývacej izby o lodžiu či balkón), sa bez odborníkov nezaobíde, pretože potrebujete nielen posúdenie statika, ale v niektorých prípadoch aj stavebné povolenie. To isté platí aj v prípade že plánujete meniť napr. staré elektroinštalačné či iné rozvody v byte, kedy jednoznačne potrebujete certifikovaného odborníka, ktorý okrem odborne prevedenej práce zabezpečí aj potrebnú revíznu správu, ktorá je z hľadiska bezpečnosti veľmi dôležitá. Je teda na zváženie, či si dokážete všetky tieto potrebné náležitosti zorganizovať sami alebo radšej oslovíte stavebnú firmu, ktorá vám zabezpečí rekonštrukciu na kľúč.

Rekonštrukcia bytu na kľúč má svoje pozitíva

rekonštrukcia bytu

Nechajte si byt zrekonštruovať na kľúč! Ušetríte si tak nemalé starosti…

Rekonštrukcia bytu na kľúč má okrem úspory vášho času aj iné pozitíva, ku ktorým určite patrí záruka nielen na použitý materiál, ale aj na všetky odborné práce a celé prevedenie diela. Kým pri svojpomocnom rekonštruovaní, napr. pri výmene podlahy síce máte na novú podlahu dvojročnú záruku, ale dodávateľ podlahy vám reklamáciu nemusí uznať, ak bola jej pokládka prevedená svojpomocne a neodborne, čím mohlo dôjsť k jej poškodeniu. Rekonštrukcia bytu na kľúč vás tiež ušetrí od nepríjemností v prípade, že sa jednotlivý remeselníci odvolávajú na nekvalitnú prácu tých druhých a vy sa tak môžete ocitnúť v neriešiteľnej situácii.

Komentovať