Ako nakupovať pánsku svadobnú obuv?

Dokonalá svadba je výsledkom súhry mnohých detailov od maličkostí ako kvetín cez šaty až po výzdobu a fotografa. Nemalú pozornosť si zaslúži aj obuv ženícha. Štandardom sú poltopánky takzvané Oxfordky, ktoré nájdete vo formálnom alebo aj neformálnom prevedení.

Tipy ako vybrať dokonalú obuv

Pánska obuv na svadbu

Modernejší a odvážnejší muži môžu kombinovať farby aj takto

Formálne alebo neformálne? Pre klasickú formálnu svadbu sa hodia topánky čiernej farby s klasickým strihom a šnurovaním. Pokiaľ je ale vaša svadba menej formálna a má nádych modernosti zvoliť si môžete z viacerých farieb. Okrem klasickej čiernej k smokingu máte na výber aj hnedú, šedú alebo béžovú a modrú. Nesmiete však zabudnúť na to aby farba topánok ladila so zvyškom outfitu. S topánkami môže ladiť jemný prúžok na saku alebo akcent na motýliku alebo kravate. Pohrať sa tiež môžete aj sa tvarmi špičky ktoré môžu byť od štvorcových po úplne zaoblené.

Obuv by vám mala dokonale sedieť, kedže topánky budete mať obuté celý deň, pravdepodobne až do ďalšieho rána. Uistite sa, že obuv má kvalitné prevedenie od špičky až po pätu, že jazyk na topánke ostáva na mieste aj po viacerých krokoch. Prsty v topánke by sa nemali dotýkať prednej časti topánky ale zároveň by nemala topánka skĺzavať pri chôdzi. Zamerajte sa tiež na materiál z ktorého je vyrobená päta a podrážka. Príliš tvrdý materiál je síce odolný ale netlmí nárazy pri chôdzi a môže spôsobovať bolesti chodidiel.

Vyberte obuv pohodlnú na tanec

Obuv pre pánov

Čierna klasika

Ak aj nie ste rodený tanečník alebo tanec neobľubujete, svadba je príležitosť, kde nejakú tú kreáciu budete musieť predviesť. Pri skúšaní topánok si skúste aj pár tanečných krokov. Tanečné kroky sa od chôdze líšia v rozložení váhy na topánku a len pri ich skúšaní zistíte, či obuv nie je príliš klzká alebo naopak príliš priľnavá na podlahu. Samozrejme ako pri každej obuvi by ste mali obuv pár dní pred ich premiérov ponosiť a testovať.

Komentovať