Ako nájsť perfektnú obuv na svadbu (1. časť)

Veľa žien verí, že nájsť perfektný pár svadobných topánok je aspoň natoľko namáhavé, ako nájsť perfektné svadobné šaty. No nemusí to tak byť. Stačí si vybrať elegantnú obuv, ktorá sa bude hodiť k vašim šatám. Samozrejme prihliadajte aj na komfort, aby ste predišli neželaným bolestiam a opuchom nôh na svoj veľký deň.

obuv

Po prvé: Nech sú módne

Obuv bude zladená

Tie „pravé“ svadobné topánky budú dopĺňať vaše šaty a zároveň budú vyhovovať vašej osobnosti a vkusu. Urobte si prieskum najnovších trendov. Prezrite si články a recenzie na obuv, nové trendy, značky, predajne, prezrite si špecializované web stránky – teda svadobné, fórum a blogy skúsenejších.

Nakupujte dámsku svadobnú obuv v rovnakom čase ako aj šaty. Najskôr odporúčam vybrať si šaty a potom doplnky k nim, no ak už máte obuv na svadbu vybratú, môžete ju nosiť so sebou v deň keď nakupujete šaty. V takom prípade si ich môžete vyskúšať spolu ešte v predajni, čo vám pomôže pri rozhodovaní a zladení. Alternatívne, môžete nakupovať v svadobných salónoch, kde majú v ponuke obe.

Doprajte si dosť času na rozhodovanie. Moja rada znie: nekúpte prvú obuv, ktorú uvidíte. Prejdite sa po niekoľkých obchodoch, zvážte vhodný štýl, pohodlnosť i cenu. Nakupujte niekoľko týždňov pred vašim veľkým dňom a pomáha tiež, ak si v danej predajni (alebo aj viacerých) zistíte, či je možné nenosenú obuv vrátiť. Toto vám umožní kúpiť si aj tri páry obuvi, vyskúšať doma so šatami a ponechať si len tie „pravé“.

Pri nákupe obuvi alebo akéhokoľvek doplnku na svadbu je dobré vziať si aj spoločníka. Blízky priateľ, príbuzný alebo niekto, kto vás dobre pozná a rozumie vášmu vkusu.

botyObuv bude vyjadrovať vašu charizmu

Ak ste nerozhodná, držte sa klasických strihov obuvi z jemných ženských materiálov ako sú satén, hodváb, čipka alebo zamat. Klasická svadobná obuv je biela. Avšak aj z bielej je niekoľko odtieňov. Ak máte snehobiele šaty, určite si zvoľte odtieňovo rovnakú obuv. (Existuje napríklad aj tmavší odtieň bielej, ako maslová, čo pri bežnom pohľade nevidíte, no pri kombinácii so šatami to bude „kričať“.)

Ak sa vám viac páči niečo výstrednejšie, skúste šaty doplniť striebornými doplnkami. Pri správnom zladení môžete skúsiť aj obuv so „zlatou“ farbou. Ak si zvolíte biele šaty s farebným doplnkom (napr. červené kvety na sukni, modrá mašľa okolo pásu, ružové rukávy, zelená čipka a podobne), zvoľte si obuv rovnakej farby, teda nie biele ale vo farbe daného doplnku.

Pamätajte si, podpätky nie sú nutnosť! Veľa žien si myslí, že svadba je natoľko formálna záležitosť, že sú vysoké podpätky nutnosťou. Nie je to tak. Je to predovšetkým váš deň spolu s rodinou a blízkymi priateľmi. Je to veľký deň, avšak mal by byť radostný, spokojný, a všetci (hlavne nevesta a ženích) by sa mali cítiť pohodlne. Ak ste teda zvyknutá celý život nosiť nízku obuv, vyberte si nízku. Dnes už môžete nájsť skutočne širokú škálu svadobnej obuvi, ktorá je vhodná aj módna.

Komentovať