Ako kúpiť obuv cez internet

S rozvíjajúcou sa technikou a modernizujúcim sa svetom, dnes máme mnoho vymožeností, na ktoré sme ešte nie tak dávno ani len nepomysleli. Jednou z nich je aj nakupovanie rôzneho tovaru cez internet. Vďaka tomu dnes nemusíme zbehať pol mesta, kým nájdeme lodičky, čižmy, sandále, či akúkoľvek inú modernú, elegantnú, či športovú obuv.

boty

Dámske lodičky

Nakupovanie online je hračkou

Stačí si sadnúť za počítač alebo zobrať do ruky dnes už populárny tablet, či smartfón a prehrabávať sa množstvom internetových stránok s ponukou obuvi. Pokiaľ nepoznáte žiadne konkrétne eshopy, stačí do vyhľadávača zadať obuv, alebo vašu konkrétnu požiadavku a hľadať v možnostiach, ktoré sa vám objavia. Mnohí ľudia sú voči nakupovaniu tovaru cez internet skeptickí a najmä ak ide o obuv alebo oblečenie. A to hlavne preto, lebo sa boja, že im vybraná obuv nebude na nohu pasovať. To by však nemal byť veľký problém, pretože väčšina eshopov udáva aj tabuľky s veľkosťami a ak by aj nie, ľahko ju nájdete na internete. Najväčšiu istotu, že vám vybraná obuv bude sedieť, by ste mali mať ak splníte niekoľko jednoduchých pokynov.

Ako na to:

  1. Obkreslite si vaše chodidlo na kus papiera
  2. Zmerajte dĺžku chodidla, od prstov až k päte
  3. Zmerajte šírku chodidla
  4. Porovnajte údaje s tabuľkou veľkostí – rozlišujeme dámske a pánske veľkosti
  5. Podľa ponuky ehopu, cez ktorý sa chystáte nakupovať, vyberte, či sa jedná o veľkosť EU, UK alebo USA

Nenechajte sa oklamať o peniaze

Ak vám obuv napriek tomu nebude dobrá alebo zistíte, že je nekvalitná, vždy máte možnosť ju vrátiť so zárukou vrátenia peňazí. Samozrejme, aby ste tak mohli urobiť, musíte si odložiť doklady o zaplatení a dovoze. Nakupujte však iba od overených predajcov. Ak nakupujete obuv online, je tiež dobré, keď si porovnáte ceny na viacerých internetových stránkach, aby sa nestalo, že za tovar zaplatíte viac než je potrebné. Mnohokrát sú rozdiely v cenách naozaj veľké, preto sa oplatí si ich preveriť. Výhodou nakupovanie online je, že máte možnosť nájsť rôzne zaujímavé kúsky bez toho, aby ste čo i len vystrčili päty z vášho domu.

obuv

Ženské tenisky

Komentovať