Ako chodiť v obuvi s vysokými podpätkami?

dámska obuvObuv na vysokých podpätkoch je definovaná ako spoločenská dámska obuv. Existujú dva typy žien, ak sa naskytne príležitosť na spoločenskú udalosť. Jeden typ žien sa poteší, veď na toto čakali; a druhý typ žien zvolí radšej spoločnosť svojich kamarátok tenisiek. Ak nie ste zvyknutá, ale chceli by ste vedieť nosiť obuv na vysokých podpätkoch čo najprirodzenejšie, ponúkam niekoľko tipov.

Chce to len trochu praxe

Tu je návod, ako na to:

  1. Najskôr skúste len stáť v obuvi s vysokými podpätkami. Postavte sa pred zrkadlo, aspoň uvidíte, prečo sú lodičky pre ženu tak dôležité. Okrem iného zistíte aj to, že sa musíte narovnať a stáť vzpriamene.
  2. Spravte prvých pár krokov. Skúste kráčať na podlahe bez kobercov. Pri prvých krokoch potrebujete cítiť predovšetkým stabilitu.
  3. Pri chôdzi kráčajte rovno a nedívajte sa dolu. Zo začiatku sa vám možno bude zdať že kráčate ako drevená bábka, no pri každom ďalšom kroku zistíte, že je to jednoduchšie a prirodzenejšie.
  4. Kráčajte v miestnosti alebo v byte chvíľu rôznymi smermi. Ak sa už cítite dostatočne pohodlne pri chôdzi na podlahe, môžete skúsiť aj iné povrchy (napr. na koberci, alebo ak máte terasu, či záhradu, môžete sa skúsiť prejsť vonku).
  5. Keď príde k tomu, aby ste chodili pohodlne, jediná možnosť je trénovať. Keď ste ešte nikdy predtým nenosili vysoké podpätky a zdá sa vám už po pár krokoch, že to „máte v malíčku“, mýlite sa. Jedine praxou získate ladný pohyb na vysokých podpätkoch.
  6. dámska obuvKeď už ste si vyskúšali prvé topánky na vysokých podpätkoch vonku a túžite po ešte vyššom podpätku, teraz je ten správny čas.
  7. Keď kráčate v lodičkách po schodoch, držte sa držadla alebo zábradlia. Pre istotu. Na schodoch by celá obuv mala stáť podošvou aj podpätkom pevne na schode. Schody by ste mali kráčať po jednom.
  8. Je dôležité vedieť v topánkach na podpätkoch aj tancovať, preto si pokojne precvičujte doma aj tanec.

Dámska obuv vás nesklame

Keď sa naučíte pohodlne nosiť dámsku obuv na podpätkoch, obuv vás určite nesklame. Zistíte, ako vysoké podpätky pôsobia na vaše okolie a na vás. Cítite sa zrazu sebavedomejšie a ženskejšie, nehovoriac o tom, že pôsobíte vyššie a štíhlejšie. Jeden pár klasických lodičiek môžete nosiť k džínsom, ku šatám, k sukni, do práce, do mesta i na večierok.

Komentovať