Aké sú aktuálne trendy pre webdesign?

webdesign

Vyberte si moderný webdesign pre vašu stránku!

Trendy sa menia každoročne (v niektorých prípadoch aj „každosezónne“) takmer v každej oblasti, či už ide o oblečenie, topánky, kabelky, elektroniku, nábytok… Nuž a v neposlednom rade to platí aj pre webdesign. Aj v oblasti webdesignu prichádzajú každý rok novinky, podľa ktorých by sa mali riadiť tie web stránky, ktoré chcú ísť s dobou, a ktoré chcú zaujať každého svojho návštevníka. V našom dnešnom blogu vám prinášame prehľad niekoľkých „najhorúcejších“ noviniek pre posledný štvrťrok 2014. Ide o trendy, ktoré sa už v priebehu roka osvedčili ale aj o tie, ktoré sú ešte úplne „čerstvé“.

HTML5 video a audio prehrávače

Jednou z prvých noviniek pre webdesign, ktoré tento rok priniesol, sú HTML5 video (a audio) prehrávače. Pomaly ale isto nahrádzajú doteraz v hojnom množstve používané Flash prehrávače a vzhľadom k tomu sa im snažia prispôsobiť aj webové prehliadače. Ak teda plánujete na svoju web stránku umiestniť nové vlastné video, jednoznačne na to použite HTML5 video prehrávač!

Využite možnosti 3D animácií!

3D animácie – taktiež pomerne nová a veľmi žiadaná súčasť web stránok, ktorá by nemala chýbať na žiadnej stránke, pri ktorej sa snažíte o kvalitný webdesign. Využiť sa dajú napr. v navigačnom menu alebo v galériách obrázkov. Taktiež sú pomerne často používané napr. na web stránkach ubytovacích zariadení, kde si môžete pozrieť virtuálnu 3D prehliadku priestorov, ktoré ponúkajú svojim zákazníkov. Ešte stále si však treba dávať pozor na to, koľko 3D animácií váš webdesign obsahuje, aby sa stránka načítavala užívateľovi bez problémov na akomkoľvek type zariadenia.

Webdesign pre vlastné portfolio

Vytvárate webdesign pre osobné portfólio? Tento tip môžete využiť napr. pri tvorbe web stránok pre fotografov, DJ-ov, maliarov, hocikoho, kto sa na svojej stránke snaží prezentovať svoje vlastné produkty. Veľmi efektívne je umiestnenie umeleckej fotografie „predávajúceho“ priamo na jeho stránku a to vo veľkom formáte, pri vhodne zvolených ostatných elementoch stránky môže byť dokonca samotným pozadím stránky.

webdesign

Viete, čo je aktuálne trendy pre webdesign stránok?

To sú len tri základné tipy, ktoré vám môžu pomôcť, keď sa rozhodujete, aký webdesign zvoliť pre vašu stránku. Samozrejme, pre rok 2014 je ich však omnoho omnoho viac. Prečítať si o nich budete môcť v našich ďalších blogoch.

Komentovať