Aké by mali byť matrace pre hostí?

Typ postele a matracov, ktoré vyberáte do hosťovských izieb do značnej miery závisí od toho, aký veľký priestor máte k dispozícii. Matrace pre hostí nie sú využívané každý deň a preto nie je nutné meniť ich tak často ako tie vaše. Preto je dobré vybrať také matrace pre hostí, ktoré vám ostanú dlhé roky.

matrace pre hostí

…Aby sa vaši hostia cítili u vás čo najpríjemnejšie…

Samostatná izba pre hostí

Ak máte samostatnú priestrannú izbu, ktorú môžete celú venovať hosťom a ktorá nemá iné využitie, môžete do nej umiestniť veľkú manželskú posteľ alebo dvoj lôžko a vybrať klasické matrace pre hostí. Presne také ako by ste vyberali pre seba. S príjemnými svietidlami tak vytvoríte ideálne miesto pre vašich očakávaných aj nečakaných hostí.

Multifunkčná izba

Ak máte doma extra izbu, ktorú ale využívate napr. ako pracovňu alebo plánujete v budúcnosti využívať ako detskú izbu, možno sa vám lepšie zíde poschodová posteľ, posteľ s prístelkou, sklápacia posteľ, váľanda alebo rozkladacia pohovka. V tomto prípade si situácia vyžaduje o trochu viac času s výberom matracov pre hostí.

matrace pre hostí

Podľa čoho vybrať tie správne matrace pre hostí?

Ako teda zvoliť vhodné matrace pre hostí?

Nemôžete uspokojiť potreby na spanie úplne každého hosťa, ktorý vás navštívi a prenocuje u vás. Ak jednému vyhovuje tvrdý pružinový matrac, druhému zas iný. Taktiež, výskum preukázal, že aj pri akomkoľvek ideálnom matraci trvá niekoľko nocí, kým si na nový matrac človek zvykne. Toto tiež môže byť jeden z dôvodov prečo ľudia, ktorí kvôli práci často cestujú (alebo radi a často cestujú na krátke dovolenky) a striedajú postele v hoteloch, trpia nespavosťou. Hlavnou úlohou teda bude vybrať také matrace pre hostí, ktoré im poskytnú najlepší možný spánok.

matrace pre hostí

Poskytnite vašim hosťom čo najpríjemnejšie ubytovanie

Pružinové či nepružinové?

Ak kupujete posteľ pre hostí, ktorá má špeciálne vyvinutý alebo navrhnutý matrac na mieru, vtedy je najlepšie kúpiť ich ako celok. Toto môžu byť pružinové matrace alebo penové. Ak je vaša návšteva na prenocovanie vcelku pravidelná a častá, napr. u vás prespávajú rodičia či starí rodičia, ktorí potrebujú silnejšiu oporu, potom je vhodné zvoliť pamäťové matrace pre hostí. Ak hľadáte jednoducho klasické matrace pre hostí pre príležitostné prenocovanie, tak máte dve možnosti: môžete investovať a kúpiť skutočne kvalitné matrace, ktoré vám vydržia aj desiatky rokov, alebo zvolíte zlatú strednú cestu čo sa týka tvrdosti, materiálu aj ceny. Vždy je dobré tiež poradiť sa priamo v predajni.

Komentovať