Aká je správna autokamera, vďaka ktorej sa nestratíte?

Hneď v úvode zdôrazňujeme, že autokamera neslúži pre vaše bláznivé výstrelky za volantom a ani nič „geniálne“, s čím sa budete chcieť neskôr pochváliť na internete. Je to v podstate už štandardné a inteligentné riešenie pre tvorbu záznamov z premávky – objektívnych a takých, s ktorými nikto nebude ďalej manipulovať. Autokamera mnohým takto poslúžila ako jednoznačný dôkaz pri dopravných nehodách a neraz aj vďaka nej mal vodič ušetrené vo vreckách. Preto tá autokamera!

autokamera
Monitorujte si svoje cesty vašim automobilom.

To najdôležitejšie z výberu

Ako si však vybrať spomedzi toľkých modelov a nezabudnúť na žiadnu dôležitú funkciu a parametre? Veríme, že vám pomôže zorientovať sa v ponuke aj náš sprievodca „svetom“ autokamier. Ako prvé, predpokladáme, každý upriami na kvalitu obrazu (rozlíšenie). Čím vyššie číslo (FULL HD), tým lepšie, respektíve dokážete z obrazu vyčítať aj najmenšie detaily (ŠPZ, chyby na vozidle a pod.). Všetky tieto „malé“ informácie môžu priniesť veľký úspech v prípade, že sa stanete účastníkom dopravných kolízií alebo iných nepríjemných udalostí.

Náš tip – Vyberajte si jeden model, ale aspoň s dvomi aktívnymi autokamerami. Ideálne, ak je jedna autokamera nastavená v smere jazdy a druhá do priestoru k spolucestujúcim. Mnohí vodiči ich montujú aj nad okienko v prípade, že si chcú zaznamenávať komunikáciu či už s políciou, alebo inými účastníkmi.

autokamera
Nikdy neviete, kedy sa vám takáto kamera vo vozidle zíde.

Oči na stopkách? Nie, radšej autokamera a jej záznam!

Nehovorte, že vám autokamera nemá viac čo ponúknuť.  Tieto technológie sa už dávno dostali na úroveň ľudského myslenia. Autokamera s automatickým štartom (zapne sa hneď po naštartovaní vozidla) a GPS modulom zaznamenáva nielen trasu, ale aj rýchlosť a tú najmenšiu odchýlku z vašich ciest. Dôležitou súčasťou sú možnosti kódovania videa, tie si treba dôsledne prečítať pri každom novom modeli. Takisto nezabúdajte, že autokamera okrem obrazového záznamu je vybavená mikrofónom. Ten je možné vypnúť len u niektorých modelov.

Viac ako na vstavanú pamäť dajte si záležať na kapacite pamäťových kariet. Ak váš model podporuje aspoň 32 GB, ste na dobrej ceste za záznamom, ak je to len nejakých 8 GB (staršie modely), radšej zvážte kúpu novej. Dôležitá je aj osobitná zložka pamäťovej karty, tzv. G-senzor. Ukladá video v prípade, že náhle zabrzdíte alebo zrýchlite. Ak trávite na cestách naozaj veľa času, odporúčame skontrolovať aj kvalitu IR nočného osvetlenia. Aby sa nestalo, že po zázname zostane len „tma“.  

Komentovať