Aj vy sa už tešíte na leto a vodné skútre?

vodné skútre

Vyskúšajte vodné skútre…

Každý rok už na jar mnohí z nás netrpezlivo čakajú na leto, s ním spojené dovolenky, víkendy v prírode, vodné športy a rôzne iné outdoorové aktivity. Na Slovensku je niekoľko možností pre takéto aktivity a vodné športy a medzi tie najobľúbenejšie miesta jednoznačne patrí i Divoká Voda. V tomto areáli môžete vyskúšať na vode hádam najobľúbenejšie vodné skútre ale aj wakeboarding, rafting, kajaky, hydrospeed, surfovanie, vodné lyže, rafting a kopec ďalších aktivít na zemi. Vodné skútre sú skvelým športom pre všetkých aktívnych dovolenkárov a ľudí, ktorí trávia letné voľné dni radšej v prírode ako doma. Studený Dunaj príjemne osvieži najmä v tých najhorúcejších letných dňoch. Vodný skúter poskytuje adrenalínový zážitok tak pre nováčikov, ako aj pre skúsených nadšencov vodných skútrov, ktorí sa k tomuto typu športu vracajú na Divokú vodu každý rok.

Ako fungujú vodné skútre

Riadiaci mechanizmus vodných skútrov je veľmi jednoduchý. Riadidlá sú pripojené k riadiacemu káblu. Keď človek, ktorý sedí na vodnom skútri otáča riadidlami, kábel pohybuje riadenie trysku, ktorý mení smer prúdu vody. Čím viac pridá v rýchlosti, tým silnejší je prúd vody, ktorý tým poháňa vodný skúter na vode. Vodný skúter je určený pre jednotlivca, no môže sa prenajať niekoľko skútrov v skupinách, a tak súťažiť medzi sebou.

vodné skútre

…alebo i obľúbený wakeboarding

Wakeboarding

Každým rokom je obľúbenejší aj wakeboarding. Tento šport je však trošku náročnejší ako vodné skútre, avšak rovnako zaujímavý. Pri wakeboardingu stojíte na malej doske, zatiaľ čo vás čln ťahá cez jazero. Skúsenejší si môžu vyskúšať rôzne prekážky a skoky s doskou na vode. Zo začiatku pokojná a relaxačná jazda sa zrazu zmení na vzrušujúce dobrodružstvo, keď čln pridá v rýchlosti a wakeboarder sa môže obracať a skákať na doske až do výšky 6 metrov.

Ak ste ešte v areáli Divoká Voda neboli, určite si to tento rok vyskúšajte. Divoká voda ponúka každý rok aj rôzne špeciálne akcie a festivaly; toto miesto je ideálne pre firemné akcie a teambuilding.

Komentovať