Aj vy sa obzeráte po záhradnom nábytku?

záhradný nábytok

Aký záhradný nábytok zvoliť, aby dokonale zapadol do vašej záhrady a dlho vydržal?

S prichádzajúcim teplejším počasím trávime mnohí čoraz viac svojho voľného času na čerstvom vzduchu a záhrada sa stáva našou vonkajšou obývačkou. Dodávatelia sa pretekajú v ponuke záhradného nábytku a my sa v nej prestávame orientovať a máme problém vybrať si pre nás ten vhodný. Dnes vám trošku pomôžeme zorientovať sa.

Čo všetko má spĺňať záhradný nábytok

V prvom rade by mal záhradný nábytok odolávať zmenám počasia, teda mal by byť odolný voči dažďu, vlhkosti, vetru i prudkému slnku. Pre viacerých z nás je dôležitým kritériom aj ľahká udržiavateľnosť, či manipulovateľnosť. Záhradný nábytok by mal byť aj stabilný a ergonomický. Pozor, nie všetky pôsobivé dizajnové úlety sú aj funkčné.

Všímajte si sprievodnú dokumentáciu

Priznajme si, asi málokto z nás číta príbalové letáky, záručné listy, či návody na údržbu. Pri záhradnom nábytku je to však nevyhnutné. Pri kúpe záhradného nábytku si dajte pozor, aby v záručnom liste bolo uvedené, že nábytok je naozaj určený na vonkajšie použitie. Sprievodná dokumentácia by mala tiež obsahovať aj spôsob údržby a ošetrovania záhradného nábytku. Keď už investujeme nemalé prostriedky pri kúpe, mali by sme dbať na to, aby nám vydržal čo najdlhšie.

Čo je v kurze

Medzi najobľúbenejšie materiály záhradného nábytku patrí v ostatnej dobe umelý ratan. Jeho veľkou prednosťou je, že sa rovnako dobre hodí nielen na záhradu, ale aj do interiéru. Navyše je ľahký a má minimálne nároky na údržbu. Čoraz viac populárny sa stáva aj záhradný nábytok z hliníka, pre ktorý je typický perfektný dizajn a veľmi ľahká údržba. Odoláva dažďu, snehu aj slnečným lúčom a navyše je aj ľahký. No a milovníci dreva si už zvykli na teakový nábytok. Ide o exotickú drevinu, ktorá je bohatá na prírodné oleje, čo ju robí odolnejšou voči poveternostným vplyvom.

záhradný nábytok

Záhradný nábytok pre pohodlie vo vašej záhrade

Že nemáte dostatok financií na nový?

Nemusíte zúfať. Popustite uzdu svojej fantázii a kreativite, ktorá drieme v každom z nás. Stačí plechovka farby, štetec, nožnice a kus peknej látky. Za pár hodín vyčaríte príjemné posedenie aj zo starej drevenej lavice, či hrdzavých kovových stoličiek a pocit z vlastného diela bude na nezaplatenie.

Komentovať