Aj lacný matrac môže mať svoje čaro

luxusny-matrac-penovy-curem-c5000-ego-hard-black-matrac-drevonaKeď sa povedia lacné matrace väčšina z nás si predstaví boľavý chrbát a pocit nevyspatosti a únavy po prebudení. Pre iných toto slovo pripomína skvelé zážitky často zo študentských čias, rôznych flámov, akcií a iných party. Pri takýchto akciách bol niekedy aj ten najlacnejší matrac skvelým spoločníkom po prebdenej noci a zabezpečoval aspoň trochu spánku a regenerácie pred pokračovaním akcie.

Takto sa mi vždy vybaví zážitok s kamarátom zo strednej školy ako ma volal na nákupy pred spoločnou chatou. Ja ako čerstvý držiteľ vodičáku a on vyslaný rodičmi nakúpiť matrace na chatu. Pôvodný plán bol nákup postelí, avšak vzhľadom na obmedzené financie sme sa ho rozhodli ignorovať a nakúpiť iba matrace, ktoré sa iba položia na zem. Tento nápad sa osvedčil aj vzhľadom na veľkosť auta, na ktorom sme mali matrace odviesť. Kamarátovi sa podarilo zohnať namiesto dodávky iba kombík.

Náš nákup smeroval do viacerých obchodov s nábytkom v Bratislave až sme našli pre nás najlepšiu ponuku v Drevone. Matrace boli relatívne lacné, pohodlné, a čo bolo veľmi vhodné, aj vákuovo zabalené v tvare valcov. Po zvážení možností bolo rozhodnuté prakticky hneď. Ako sme vychádzali z obchodu s naloženými štyrmi matracmi som si uvedomil možný problém s naložením matracov do auta. Nakoniec sa nám to po asi hodine ukladania štýlom tetris podarilo.

Matrace sme odviezli priamo na chatu a už počas cesty sme sa zhodli, že aj nové lacné matrace treba otestovať na poriadnej party. Takže už po ceste sme začali obvolávať ostatných kamošov, ktorí nás po príchode už čakali na chate a párty sa rozbehla v plnom prúde. Ráno po prebudení som zistil, že matrace dokonale splnili svoj účel a všetci sme sa prebudili relatívne v pohode vzhľadom na predchádzajúcu noc.

Od nákupu nám matrace poslúžili už nespočetne krát a vždy sa osvedčili. Preto vždy pri tvrdení, že lacné matrace sú vždy zlé sa staviam tvrdo proti. Ako som už písal aj lacný matrac môže mať svoje čaro a splniť svoj účel.

Komentovať