Aké hľadisko zohľadniť pri výbere airsoftovej zbrane?

Možno, že ste práve v situácii, kedy vás zaujali airsoftové hry a zápolenia a stretávate sa s priateľmi, ktorí tejto záľube doslova „prepadli“.  Na začiatok je asi dobré uvedomiť si, že  airsoftové zbrane a výstroj, ako nakoniec aj samotný airsoft všeobecne, nepatrí práve medzi najlacnejšie druhy zábavy a športu. Preto je dôležité, podľa vašich finančných možností a predstáv, pristupovať ešte pred kúpou airsoftovej zbrane z niekoľkých hľadísk pri zaobstarávaní si svojej vlastnej výzbroje a doplnkov pre airsoftovú hru aj s tými vašimi kamarátmi.

Výber zbrane nie je jednoduchou záležitosťou

Ak máte po ruke spoľahlivého a skúseného kamaráta, ktorý sa zúčasňuje airsoftových podujatí, potom sa máte na koho obrátiť o pomoc a radu. Výber airsoftovej zbrane nie je jednoduchou záležitosťou a mali by sme mu venovať dostatok času, aby sme za pár týždňov nepredávali svoju zbraň oveľa lacnejšie, len preto, že sme za tento čas zisitli, že nám nová zbraň nevyhovuje. Preto je potrebné si pri výbere zbrane odpovedať na niekoľko zásadných otázok. To základnou je asi tá, či sa rozhodnúť pre manuál, plynovku alebo elektrickú airsoftovú zbraň.

plynova-zbran

Airsoftové zbrane sa vyrábajú v rôznych variáciách – stačí si len vhodne vybrať.

Airsoftové zbrane sa vyrábajú v troch možných prevedeniach

Tento typ zbraní  sa medzi sebou navzájom líši cenou, kvalitou, veľkosťou, ale predovšetkým spôsobom, akým je gulička vystrelená z hlavne. Všeobecne sa airsoftové zbrane rozdeľujú na manuálne, plynové a elektrické. Zbrane manuálne sú väčšinou vyrobené z menej kvalitných materiálov, čomu tiež zodpovedá ich cena. Pred každým výstrelom je potrebné zbraň znovu natiahnuť. Natiahnutie zbrane sa vykonáva stiahnutím piestu do zadnej polohy. Plynové zbrane pracujú na princípe stlačeného plynu, ktorý sa zatiahnutím kohútika uvoľní zo zásobníka a tým vystrelí guličku. Plynové zbrane sú podstatne drahšie ako manuálne a na ich obsluhu potrebujeme stlačený plyn, ktorý sa predáva v špeciálnych fľašiach.  Elektrické airsoftové zbrane  pracujú na rovnakom princípe ako zbrane manuálne, len naťahovanie piestu tu zaobstaráva výkonný elektromotorček. Airsoft je výborným prostriedkom na osvojenie si základov taktiky a tiež osobnej ochrany.

airsoftová zbraň

Airsoft je šport založený na taktike.

Komentovať