Airsoftové zbrane a ich delenie

Pri slove airsoft sa veľa ľudí zamýšľa, že o čo sa vlastne jedná. Iní si spomenú na bláznov, ktorí sa s replikami skutočných zbraní hrajú na vojakov niekde v lese alebo v opustených budovách či dokonca mestských častiach. Airsoft však určite nie je hra pre bláznov, skôr pre milovníkov taktiky a čiastočne aj adrenalínu. A práve airsoftové zbrane dodávajú tomuto športu potrebnú realistickosť a pridanú hodnotu v porovnaní napríklad s paintballom.

Airsoftové zbrane a ich rozdelenie

airsoftové zbraneAirosoftové zbrane patria do kategórie športových zbraní. Výzorom a aj hmotnosťou sú však na nerozoznanie od reálnych zbraní. Rozdieľom je však strieľaná munícia ako aj zdroj energie pre muníciou. Pri airsoftových zbraniach je pohonom stlačený vzduch, pričom úsťová rýchlosť môže byť od 60 do 150 metrov za sekundu. Základné delenie týchto zbraní je nasledovné.

Manuálne airsoftové zbrane

Pri tomto type zbraní sa jedná o zbrane, ktoré treba pri každom výstrele natiahnuť. Výhodou týchto zbraní je jednoznačne ich cena a minimálne náklady na používanie. Nevýhodou je nutnosť naťahovania a aj relatívne krátky účinný dostrel. Tento typ airsoftových zbraní je stále najrozšírenejší a u pokročilých hráčoch je najčastejším typom sekundárnej zbrane.

Plynové airsoftové zbrane

airsoftové zbranePri týchto zbraniach, ako jasne vyplýva z názvu, je munícia poháňaná stlačeným plynom zo zásobníka. Pričom sa môže jednať o viacero druhov plynu. Plynové airsoftové zbrane sa delia na takzvané blowbackové a neblowbackové. Pričom systém blowback zabezpečuje spätný chod záveru a teda zbraň je znova pripravená strieľať bez nutnosti natiahnutia. Blowbackové zbrane majú teda väčší komfort streľby, ale zároveň aj väčšiu spotrebu plynu, na čo treba myslieť pri ich používaní.

Elektrické airsoftové zbrane

Tu sa jedná zväčša o dlhé zbrane, ktoré sú poháňané akumulátorom. Sú zo všetkých najdrahšie, ale ich výhodou je najväčší dostrel a aj presnosť streľby. V súčasnej dobe čoraz viac začínajú na trhu nahrádzať aj plynové zbrane.

Airosoftové zbrane sú jasne rastúcim segmentom na trhu a rovnako sa aj rozširuje ich ponuka. Pokiaľ sa v nej chcete čo najlepšie zorientovať neváhajte sa obrátiť na odborníkov. V každom kvalitnom kamennom obchode ako aj eshope vám určite fundovane poradia.

Komentovať