Airsoft masky – a ste pripravení do boja

Posledné dni školského roka sa nezadržateľne blížia a s nimi aj kvantum voľného času pre naše odrastenejšie ratolesti. Pre väčšinu z nich sa začína obdobie strávené za počítačom, ako je to už v dnešnej dobe trendom. Časť z nich prepadla adrenalínovej hre zvanej airsoft, ktorá sa vyznačuje využívaním presných replík zbraní. Vzhľadom na riziko malých zranení netreba zabúdať ani na výstroj a najmä airsoft masky, ktoré chránia hlavu a zrak.

Airsoft masky

V ponuke sa dajú nájsť zaujímavé kúsky.

Airsoft masky a vývoj airsoftu v minulosti

Vývoj airsoftu započal na ďalekom východe, konkrétne v krajine vychádzajúceho slnka, čiže Japonsku. Všetko to odštartovala zmena v zákone o prechovávaní zbraní. Spočiatku boli neelektrické, čiže nedokázali vyvinúť také balistické vlastnosti aké mali klasické zbrane. Hneď ako sa airsoftové zbrane schválili, rozšírili sa do ďalších azijských krajín. V 80-tych rokoch vývoj týchto zbraní pokračoval. Strely sa prestali poháňať pružinami. Na tento účel vznikol zelený plyn. Tento plyn sa používa špeciálne len v airsoftových zbraniach. Bol špeciálne vytvorený tak, aby bola zabezpečená dostatočná rýchlosť, výkonnosť a taktiež ochrana hráčov pred poraneniami. Najnebezpečnejšie je možné poranenie očí strelou zo zbrane, ktoré môže zapríčiniť aj čiastočnú slepotu.

Airsoft masky

Pri hre si treba chrániť hlavu a oči.

Bez masky na bojisko nevstúpiš

Airsoft je hrou a športom, ktorá je hlavne o zábave a tímovosti. Ale ako pred každým športom, kde pri hre hrozí možnosť poranenia, je potrebné, aby ste sa nezabudli chrániť. Ak ste rodičom a vaše dieťa holduje airsoftu, zainvestujte pre jeho dobro do kvalitnej airsoft masky a výstroje celkovo. Predsa len, aj vy budete hneď pokojnejší s pocitom, že mu nič nehrozí. Pre kúpu takejto masky existujú kamenné obchody, takzvané armyshopy. Ak máte takýto obchod od ruky, nie je nič jednoduchšie ako si vo vyhľadávači nájsť online obchod a z pohodlia doma vyberať daný tovar. V prípade, že ste si neni istý, ktorú masku vybrať, kontaktujte predajcu mailom, alebo online na danej stránke s možnosťou online supportu.

Komentovať