Airsoft – hra na vojakov

Ak patríte medzi ľudí, ktorí ešte o airsofte vôbec nepočuli, nezúfajte a čítajte ďalej! Na začiatok treba povedať, že veľa ľudí si zamieňa airsoft s paintballom, no nie je to to isté. Airsoft je bojová hra alebo akýsi adrenalínový šport, pri ktorom sa simulujú reálne bojové situácie. Airsoft sa hrá s dokonalými replikami skutočných zbraní, ktoré sa najčastejšie vyrábajú z kombinácie materiálov plastu a kovu. Strelivom sú malé plastové guličky, inak nazývané aj BB-čka.

Airsoft nie je prostriedok na vybitie agresivity, úspešný tím musí mať okrem dobrej výzbroje, predovšetkým výbornú stratégiu. Pri hre si nadovšetko zamilujete tú dávku adrenalínu a pocit skutočného boja. A hoci je airsoft iba hra, existuje pri nej reálna možnosť poranenia. Z toho dôvodu ho môžu hrať iba hráči starší ako 18 rokov – výnimkou sú mladšie osoby v sprievode dospelých.

airsoft

Airsoft hry v teréne

Akú zbraň použiť?

Airsoftové zbrane sa delia na manuálne, plynové a elektrické. Pre začiatočníka úplne postačí manuálna – tá je ideálna, kým sa hráč zdokonalí a osvojí si pravidlá hry. Jej výhodou je nižšia cena a nevýhodou to, že ju po každom výstrele musíte ručne natiahnuť a tým strácate čas aj presnosť. Systém je v podstate rovnaký ako pri vzduchovke, natiahneš – vystrelíš! O niečo lepšou voľbou je plynová zbraň, ktorá guľku vymršťuje silou stlačeného plynu.

Plyn sa do nej dobíja podobným spôsobom, ako pri plynovom zapaľovači. Plynovky sú silnejšie a presnejšie než manuálne zbrane a aj o niečo drahšie. Ich nevýhodou je cena plynu, inak povedané – každý výstrel niečo stojí. Po čase však takmer každý skončí pri elektrických zbraniach, inak nazývané aj AEG. Fungujú podobne ako manuál, no pružina nie je naťahovaná ručne, ale elektromotorom. Je to pohodlné – len mierite a strieľate. Práve to je výhodou AEG, že môžete strieľať rýchlo a pritom mať namierené na cieľ. Elektrické zbrane sú ale zo spomínaných zbraní najdrahšie.

airsoft

Taktické vesty pre airsoft

Hrajte férovo!

Airsoft je založený na princípe čestnosti a keď vás niekto zasiahne, musíte to priznať a hru automaticky opustiť. Či sa priznáte ku zásahu je len na vás. Nie je však nič horšie, ako keď sa protihráč po viditeľnom zásahu neprizná.

Ak vás zasiahne guľka hocikde na tele, znamená to, že ste „mŕtvy“ a tým sa pre vás hra končí. Musíte zodvihnúť ruku alebo zbraň nad hlavu a odobrať sa na určené miesto. Ak vás trafia napríklad do zbrane, je vyradená z hry a musíte použiť záložnú. Pri airsofte by malo ísť o najautentickejšiu bojovú simuláciu, aj v skutočnej vojne predsa zásah znamená, že ste skončili. Pre viac info o airsoft zbraniach kliknite TU.

Komentovať