Aby vám sedacia súprava dlho vydržala…

sedacia súprava

Niekedy nestačí len to, že vaša nová sedacia súprava je kvalitná, no treba sa o ňu aj správne starať.

Sedacia súprava býva dominantou vo väčšine obývacích izieb, nekupujeme si ju každý mesiac, no investujeme do nej nemalé peniaze.  Čo robiť, aby nám radosť z novej sedacej súpravy vydržala čo najdlhšie, vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

Premyslite si umiestnenie sedacej súpravy

Sedacia súprava by mala byť umiestnená minimálne 20 cm od zdroja tepla a taktiež jej nevyhovuje priame slnečné svetlo, ktoré môže spôsobiť vyblednutie a stratu farieb.

Pred tým, ako vyhodíte odporúčania od výrobcu do koša, si ich prečítajte

I keď sa návody v dnešnej dobe už veľmi nečítajú, v tomto prípade by vás mali zaujímať najmä odporúčané čistiace prostriedky, či typy a triky pri odstraňovaní škvŕn, ktorých výskyt je bežný najmä v domácnostiach s malými deťmi.

Aj sedacia súprava si pýta úctu

Sedacia súprava je centrom diania takmer v každej domácnosti.  Veľa krát sa však stáva, že s odstupom času zabúdame na investíciu, ktorú sme do nej vložili a ničíme ju nevhodným sedením na opierkach, či podrúčkach, ktoré na to nie sú stavané. Málo kedy tiež dávame pozor na prstene, kľúče, hodinky, či náramky, ktoré ju môžu nenávratne poškodiť.  Odporúča sa tiež meniť miesto a spôsob sedenia, aby sme predišli presedeným miestam a voľne čalúnené vankúše pravidelne natriasať, aby získali späť svoj tvar.

Pravidelná starostlivosť o čalúnenie

sedacia súprava

Viete, ako sa o svoju sedaciu súpravu starať správne?

Už pri výbere sedacej súpravy je vhodné myslieť na jej údržbu a podľa toho zvoliť typ poťahu sedacej súpravy. V súčasnosti existujú už poťahy odolné voči vlhkosti, ale aj voči popísaniu perom a fixkou. Čoraz bežnejšou sa už stáva aj impregnácia sedacích súprav, vďaka ktorej je sedacia súprava chránená pred opotrebovaním, slnečným žiarením a prípadné škvrny sa ľahšie odstraňujú. Dôležité je sedaciu súpravu naimpregnovať pred prvým použitím a potom stačí už len raz do roka.

Samozrejmosťou je vysávať sedaciu súpravu podľa potreby, minimálne však raz do týždňa, aby ste zabránili usadzovaniu nečistôt a tvorbe žmolkov.

Ako vidíte, nielen správna údržba, ale aj prevencia a ohľaduplné používanie vám predĺžia radosť z vašej sedacej súpravy.

Kvalitné sedacie súpravy a iný nábytok nájdete aj v tomto e-shope.

Komentovať