Abu Dhabi dovolenka – všade samý luxus

Ak túžite po nevšednej dovolenke, akú ste doteraz nikdy nezažili a hľadáte exotiku, luxus, tropické slnko a vysokú životnú úroveň, potom si to tento rok určite nasmerujte do Spojených arabských emirátov. Abu Dhabi je najbohatší a najväčší zo siedmych emirátov a má približne 1,5 milióna obyvateľov. Abu Dhabi dovolenka je perfektnou voľbou pre milovníkov prepychu, pretože luxus a bohatstvo je tu cítiť na každom kroku. Spojené arabské emiráty získali svoje bohatstvo vďaka rope a radi ho ukazujú celému svetu. Žiadna dovolenka sa nevyrovná dovolenke v Abu Dhabi a preto by ju mal každý aspoň raz v živote vyskúšať, spolu so všetkým čo so sebou prináša.

dovolenka abu dhabi

Abu Dhabi dovolenka – kto by ju odmietol?

Abu Dhabi dovolenka láka turistov z celého sveta

Verili by ste, že toto kozmopolitné a najbohatšie mesto sveta bolo ešte pred 70-timi rokmi iba chudobnou rybárskou dedinkou? Dnes je však Abu Dhabi druhým najľudnatejším mestom a pre turistov z celého sveta je veľkým lákadlom. Abu Dhabi dovolenka ponúka nespočetné možnosti pre trávenie voľného času – navštívte nádherné paláce, mešity, umelecké múzeá či široké bulváre. Zavítajte na starý palác Al-Husn alebo si pozrite najstaršiu štvrť Abu Dhabi nazývanú Batin. Nechajte sa očariť empírovými palácmi a k mestu neodmysliteľne patria aj trhoviská, tzv. súky, ktoré nájdete doslova všade kam sa pozriete – najznámejšie trhovisko je Zlatý trh. Abu Dhabi môžete spoznať ako nádherné mesto, ktoré si určite podmaní vaše srdce.

dovolenka abu dhabi

Dokonalosť, ktorú môžete zažiť aj na vlastnej koži

Abu Dhabi – zelené mesto

Abu Dhabi dovolenka je nielen o prepychu ale predovšetkým o dokonalom oddychu v tomto úchvatnom meste. Oddýchnuť si môžete na krásnych pieskových plážach alebo si zaplávať v priezračne čistom mori. Keď vás vylihovanie na pláži omrzí, poprechádzajte sa popri zelených alejách paliem alebo si poseďte v parku s osviežujúcim vodotryskom. Abu Dhabi dovolenka vás prekvapí, pretože aj keď je toto mesto veľmi moderné, všade je množstvo zelene. V meste vyrástli nádherné parky aj záhrady, zelené bulváry a aleje. V Abu Dhabi budete obdivovať aj mimoriadne prírodné kontrasty – zatiaľ čo väčšina plochy emirátov je len vyprahlou púšťou plnou nekonečných dún, samotné Abu Dhabi je rušným veľkomestom žijúcim svoj vlastný život. Tak už neváhajte ani sekundu, letenky sú na dosah!

Komentovať