15 najdôležitejších krokov, na ktoré treba myslieť ešte predtým, než začne vaša tvorba web stránok

Tvorba web stránok – 15 krokov, ako na to:

 1. Tvorba web stránok

  Tvorba web stránok

  Krok, ktorý si tvorba web stránok vyžaduje ako prvý, je výber domény. Zvážte jej názov – a mal by reflektovať vašu značku, prípadne vaše produkty alebo služby a tiež by mal byť pre užívateľov ľahko zapamätateľný. Takisto je dôležité to, či sa rozhodnete pre doménu s koncovkou .sk, .eu, .com, .net alebo nejakú inú.

 2. Po výbere domény nasleduje výber hostingu pre vašu doménu – vyberte si overený a spoľahlivý hosting.
 3. Technické záležitosti ako výber programovacieho jazyka, v ktorom bude vaša stránka naprogramovaná (PHP, HTML5, CSS3 atď.) je najlepšie prekonzultovať s niekým, komu nie je tvorba web stránok úplne neznáma.
 4. Aký bude účel vašej webstránky? Chcete z nej spraviť internetový obchod alebo len reprezentovať svoju firmu či konkrétny produkt / službu, ktorú ponúkate?
 5. Piaty a zároveň jeden z najdôležitejších krokov, je voľba farebnej schémy pre vašu novú webstránku. Nezabúdajte na to, že momentálne je v kurze minimalizmus a tak príliš prekombinované farebné schémy zrejme neulahodia budúcim návštevníkom vašej web stránky.
 6. Šiesty krok – tvorba sitemapy.
 7. Príprava obsahu pre vašu web stránku. Nezabúdajte na to, že kvalitný obsah, ktorý poskytne vašim návštevníkom všetky potrebné informácie, je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré si tvorba web stránok vyžaduje. Dôležitá je taktiež jeho optimalizácia pre vyhľadávače, s tým vám však už môžu pomôcť aj skúsené SEO firmy.
 8. tvorba web stránok

  Zvoľte správnu doménu

  Ôsmy krok v podstate súvisí aj s tým predchádzajúcim. Totižto, na to, aby ste vedeli napísať kvalitný obsah pre vašich návštevníkov, musíte mať aspoň približnú predstavu o tom, kto je vaša cieľová skupina.

 9. Zabráňte výskytu „otravných“ prvkov na vašej novej web stránok. Nikto nemá rád „pop up okná“ či reklamu zaberajúcu 50% stránky.
 10. Web design – jednoduchý, ale zato atraktívny web design je dnes tou správnou cestou.
 11. Call-to-action tlačidlá by určite nemali chýbať na žiadnej web stránke. Zistite si viac informácií o tom, ako ich správne používať.
 12. Jednoduchá navigácia pre návštevníkom vašej web stránky je základom celého úspechu. Nikto predsa nemá času nazvyš a tak, ak sa rýchlo a jednoducho dostane presne tam, kam potrebujete, máte obrovské plus.
 13. Nezabúdajte ani na to, že ak má byť tvorba web stránok kvalitná, je v dnešnej dobe potrebné, aby podporovala aj responzívny dizajn.
 14. Výber správnej typografie zohráva pri tvorbe web stránky tiež veľmi dôležitú úlohu. Naštudujte si o tejto problematike viac a až potom si vyberte ten správny font pre váš web.
 15. Nastavte si všetky veci, ktoré sú potrebné pre monitorovanie a analýzu dát na vašej web stránke.

Komentovať