10 typov obuvi, ktoré by mala vlastniť každá žena

Keďže takmer každá z nás nosí stále ten istý jeden pár obľúbených topánok (nanajvýš dva), pri nečakanej alebo neplánovanej príležitosti zistíme, že nemáme vhodný typ obuvi. Tu vám ponúkam typ na 10 párov obuvi, ktorú minimálne 1x budete potrebovať k nejakej príležitosti a je dobré takýto typ obuvi mať stále doma.

1. Klasické čierne lodičky na nižšom podpätku

obuv

Elegantná čierna obuv, nesmie chýbať v žiadnom šatníku

Sú to takmer neviditeľné lodičky, ktoré sa hodia do práce i do mesta, k nohaviciam, šatám, k sukni, k bielej, čiernej i farebnej kombinácii. Vždy, keď potrebujete mať elegantnú, no pohodlnú obuv, tieto lodičky sú na to ako stvorené.

2. Neutrálne lodičky na nízkom podpätku

Rovnako ako čierne, sú maximálne univerzálne. Uprednostnila by som ich však v lete a na boso alebo s pančuchami telovej farby, pretože topánky rovnakej farby ako nohavice, či pančuchy, predlžujú a zoštíhľujú nohy a opticky celú postavu.

3. Semišové čierne balerínky so špicatou špičkou

Toto je obuv, ktorá je vhodná pre bežné dni, no pri prekvapivom stretnutí alebo oficiálnom obede pôsobí stále slušne, elegantne a na úrovni. Vyzerajú skvele aj s džínami i čiernou sukňou.

4. Čierne lodičky na vysokom, štíhlom podpätku

Nič prehnané alebo extra módne. Proste spoločenské, večerné lodičky, ktoré sú nadčasové, sadnú vám ako uliate, včera, dnes i zajtra. Rada ich volám „večné topánky“.

5. Metalické oslnivé lodičky – alebo lodičky s veľkou ozdobou na špici, či inou výraznou ozdobou

Existuje niekoľko špeciálnych spoločenských udalostí, ktoré si vyžadujú trošku významnejšiu obuv ako len klasické čierne lodičky. Takéto lodičky môžu mať aj otvorenú špičku či tenkú pracku. Často krát sú takéto lodičky potiahnuté textíliou.

6. Plátenky

obuv

Pohodlné plátenky či tenisky sa zídu vždy

Každodenná alebo dovolenková obuv. Veľká väčšina ľudí je na dovolenke natoľko uvoľnená, že si vyberajú nie len oblečenie typu „je mi jedno“ ale aj obuv. Hlavne, že sa v nich cítime komfortne najviac ako sa len dá – aj keby to malo znamenať, že pôjdeme von v papučiach. Na takéto dni sú vhodné „plátenky“ alebo vsuvky, ktoré si jednoducho a bez akéhokoľvek rozmýšľania obujete a idete.

7. Pár pohodlných tenisiek

Športová obuv je nevyhnutná v našom šatníku. Pohodlné tenisky s pevnou podošvou sú určené na dlhé chôdze, prechádzky v parku, prechádzky pri venčení psa a podobne.

8. Trendy topánky pre okamžitú premenu

Do tejto kategórie by som zaradila dámsku obuv, ktorá je extravagantná, trendy, štýlová, farebne výrazná, či inak zaujímavá. Je to obuv, ktorá je práve teraz „in“, a ktorá pomôže aj najnudnejšiemu a jednoduchému outfitu k tomu, aby bol zrazu nevšedný a zaujímavý (pretože často krát práve doplnky zdokonaľujú celý outfit a dodávajú mu šmrnc). Do takejto obuvi neinvestujte veľa peňazí, pretože si budete chcieť kúpiť každú sezónu tie najaktuálnejšie.

9. Jednoduché tenké čierne čižmy na jar a jeseň

obuv

Alternatívou do chladného počasia sú napríklad čižmy

Bez akýchkoľvek výrazných švov, ozdôb, praciek a podobne. Tieto sú ideálne do nečasu, a udržujú vaše chodidlá teplé a suché, no neohrozujú váš elegantný ležérny vzhľad. Čižmy sa zároveň hodia takmer k akémukoľvek bežnému oblečeniu.

10. Papuče

Hoci sa to zdá ako samozrejmosť, mnohé ženy nenosia doma papuče. Papuče nie sú nevyhnutné, no je dobre, keď doma pár teplých papúč máte.

Nehovorím o žiadnych očarujúcich luxusných papučiach. Hovorím o huňatých papučiach, ktoré si obujete po náročnom dni v práci, po horúcom kúpeli, keď si po celom dni sadnete „zabalená“ do deky na sedačku a vychutnávate si večerný, domácky pokoj.

10 párov topánok. Len toľko ich v skutočnosti potrebujete, aby ste sa obuli správne aj pri neplánovaných situáciách.

Komentovať