Vstavaný digestor ako alternatíva pre menšie kuchyne
Prerábate kuchyňu? Jedným zo spotrebičov ktorý je potrebné zvážiť, by mal byť digestor. Nielenže je užitočný pri odvetrávaní dymu, pachov a plynu, ale môže byť aj krásnou črtou a dominantou kuchynského priestoru priestoru. Pri kúpe rozhodujú fakory, ktoré môžu určiť, aký typ odsávača pár môžete vo svojej kuchyni mať (napríklad umiestnenie potrubia). Či už vás to ťahá k dominantným digestorom alebo k tým s jednoduchým minimalistickým dizajnom, mali by ste všetky podstatné parametre zvážiť ešte pred kúpou. Vstavaný digestor je určený pre inštaláciu do skrinky v kuchynskej linke nachádzajúcej sa nad sporákom alebo varnou doskou. Jeho podtypom je výsuvný digestor, ktorý má výsuvnú dosku pre zväčšenie odsávacej plochy. Na rozdiel od odťahového odsávača pár nedisponuje takým výkonom, avšak výhodou vstavaného digestory sú jeho kompaktné rozmery vhodné aj do malej kuchyne.
Vstavaný digestor do skrinky i do pracovnej dosky
Výsuvný vstavaný digestor môže byť zabudovaný tak ako do kuchynskej skrinky, tak aj do pracovnej dosky. V druhom prípade sa výsuvný digestor vysúva vertikálne z pracovnej dosky, čo sa môže hodiť pri ostrovčeku miesto klasického ostrovčekového digestora. Rovnako ako u ostatných typov je možné vybrať odťah alebo recirkuláciu, ideálne cez uhlíkový filter. Výber je spojený s parametrami ako je šírka, sací výkon alebo energetická trieda. Svoju dôležitosť má samozrejme aj vlastnosť výsuvu alebo štýl umiestnenia.
Digestor a optimálny výkon
Pred samotnou kúpou sa pokúste odpovedať na niekoľko ďalších otázok, ktoré sú pri výbere digestora dôležité. Po prvé, je kuchyňa samostatná alebo prepojená s obývacou izbou? Ak je kuchyňa samostatná, čo je v našich podmienkach najbežnejšie, a navyše má aj okno, bude nám stačiť menej výkonný digestor. Iné je to v otvorených kuchyniach, kde by sme mali umiestniť skutočne silný a výkonný odsávač. Iný digestor tiež kúpime nad sporák postavený pri stene a iný zase v prípade, že máme uprostred kuchyne tzv. ostrovček.